Greennowacyjne rozwiązania w zakresie odśmiecania

Bycie „green” okazuje się niewystarczające. Wobec pogarszającej się sytuacji ekologicznej na naszej planecie, konieczne jest wdrożenie zaawansowanych technologicznie i trwałych rozwiązań wspierających Gospodarkę Obiegu Zamkniętego (GOZ), by wielokrotnie wykorzystywać te same surowce i materiały. Przede wszystkim należy stawiać na selektywną zbiórkę śmieci i odpadów oraz recykling, który wspiera GOZ i tym samym prowadzi do zmniejszenia ilości śmieci w środowisku.

Wskazane jest również, by odpowiedzialnie utylizować te odpady, które nie nadają się do ponownego przetworzenia. Z myślą o tym jak być bardziej „green”, do naszej zielonej strategii dokładamy daleko posunięte innowacje, dzięki którym jesteśmy w stanie jeszcze lepiej dbać o czystość planety!

Recykling chroni planetę

Dlatego postawiliśmy na greennowacyjne rozwiązania w zakresie odśmiecania. Wszystko po to, by dostarczać proekologiczne narzędzia do zielonej redukcji zanieczyszczeń.
By nasza planeta była odśmiecona.
By każdy mógł zadbać o środowisko naturalne i zielony ład.
O czyste miasta, biura, szkoły, szpitale, gospodarstwa rolne i domy.

W Sipeko doskonale wiemy, że musimy chronić naszą planetę przed zanieczyszczeniami. To dlatego promujemy selektywną zbiórkę śmieci i odpadów oraz wszelkie działania służące utrzymaniu porządku i czystości środowiska naturalnego. By każdy mógł segregować śmieci i odpady, a ich zbiórka nie była przypadkowa i bezcelowa. Właśnie po to dostarczamy
greennowacyjne folie i worki do selektywnej zbiórki odpadów. Pochodzące z recyklingu, przeznaczone do segregacji śmieci i odpadów nadających się do recyklingu i wreszcie mogące ponownie trafić do recyklingu.

Wytwarzane przez nas wyroby foliowe oraz worki na śmieci i odpady to produkty, które służą ekologii! Nasz Workowy System do Selektywnej Zbiórki Odpadów został opracowany w taki sposób, by produkcja nie prowadziła do zwiększenia ogólnej ilości odpadów w naszym środowisku, a zużyte worki zawsze nadawały się do przetworzenia i ponownego wykorzystania. W ten sposób wspieramy Gospodarkę Obiegu Zamkniętego (GOZ), która jest jednym z priorytetów Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska.

W naszej ofercie posiadamy szeroki asortyment różnego rodzaju folii i worków – w tym również na szczególne rodzaje odpadów. Wszystkie one są wytrzymałe, wydajne i wygodne w użytkowaniu (między innymi dzięki wielu opcjom zamknięcia), dzięki czemu selektywne zbieranie śmieci jest teraz łatwiejsze, niż kiedykolwiek.

Co więcej, selektywna zbiórka odpadów „u źródła”, a więc w miejscu ich powstawania to gwarancja efektywnego i tańszego recyklingu. Wysegregowane odpady – w przeciwieństwie do pozostałych – nie trafiają do miejsc składowania (na wysypiska), lecz w wyniku recyklingu zostają ponownie zagospodarowane.

Sprawdź nasz Workowy System do Selektywnej Zbiórki Odpadów!

dowiedz się więcej

Greennowacyjne technologie

Sipeko stawia na greennowacyjne technologie, czyli wyroby zaawansowane technologicznie, a jednocześnie przyjazne naturze. W naszych działaniach wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie, zaawansowane technologicznie zaplecze maszynowe i innowacyjność inżynierów, dzięki czemu skutecznie pomagamy w odśmiecaniu Ziemi każdemu, kto chce i może segregować odpady.

Z pomocą nowoczesnego parku maszynowego zlokalizowanego w podkarpackim Makowisku, produkujemy folie i worki z użyciem surowców pochodzących z recyklingu. Mało tego – mogą one być poddane dalszemu przetworzeniu, nie przyczyniając się w ten sposób do wzrostu ilości tworzyw sztucznych w obiegu. Do produkcji stosujemy starannie wyselekcjonowane regranulaty LDPE i HDPE wzbogacone specjalnymi dodatkami poprawiającymi parametry folii.

Mimo iż materiały pochodzą z odzysku, folie są mocne, wytrzymałe, rozciągliwe i odporne na przebicie. Decyduje o tym stosowana w produkcji technologia extruzji 3-warstwowej, która gwarantuje znacznie lepszą wytrzymałość folii przy niższych grubościach w stosunku do tradycyjnych folii produkowanych przy użyciu metody 1-warstwowej.

Folia PE posiada nowy, innowacyjny skład materiałowy, który opracowany został w wyniku przeprowadzonych prac B+R i stale jest udoskonalany. Folia powstaje ze starannie wyselekcjonowanych regranulatów PE wzbogaconych odpowiednimi wypełniaczami i dodatkami.

Dzięki wprowadzonym innowacjom wytwarzana folia nie posiada intensywnego zapachu charakterystycznego dla wyrobów otrzymywanych z materiałów recyklingowych. Folie charakteryzuje antystatyczność naturalna, pozwalająca na łatwe otwieranie konfekcjonowanych wyrobów gotowych (głównie worków, folii ochronnych i płacht malarskich).

Nasze produkty tworzymy z zastosowaniem nowoczesnych technologii oraz rozwiązań, które nierzadko mają charakter innowacyjny. Aby jeszcze skuteczniej chronić środowisko naturalne i zmniejszać ilość odpadów, zdecydowaliśmy się na współpracę z największym producentem tworzyw sztucznych na świecie, firmą BASF, która opracowała specjalne rozwiązanie do produkcji biodegradowalnych i kompostowalnych folii ściółkujących.
Dzięki temu, jako jedyni w Polsce, jesteśmy producentem folii z ecovio® M, czyli w pełni biodegradowalnej folii ściółkującej tworzonej z mieszanki PBTA + PLA.

ecovio® M

  • to gotowy materiał polimerowy w postaci tworzywa sztucznego
  • tworzywo posiada certyfikat opakowań biodegradowalnych i jest kompostowalne
  • zawiera surowce odnawialne w zmiennych proporcjach
  • posiada certyfikat potwierdzający spełnienie kryteriów międzynarodowych
  • nadaje się do wykonywania nadruków i zgrzewania

Biodegradowalność folii pozwala uniknąć pracochłonnego usuwania jej z pola po zbiorach czy ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z utylizacją – folia z ecovio® M po jesiennym przeoraniu pozostaje na polu aż do okresu wiosennego i w tym czasie ulega całkowitej biodegradacji.

Greennowacje wnoszą istotny wkład w zrównoważony rozwój rolnictwa

Nasze greennowacje idą o krok dalej! W obliczu ogromnego wyzwania, jakim są odpady z tworzyw sztucznych oraz problemów z ich utylizacją, wzrasta znaczenie innowacyjnych rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego. Co więcej, obserwujemy wzrost zaludnienia naszej planety oraz zmniejszającą się powierzchnię gruntów pod uprawy, co sprawia, że ochrona gleby i jej efektywne wykorzystanie do celów rolniczych staje się jeszcze ważniejsze – zarówno dla nas, jak i dla przyszłych pokoleń.

Worki BIO

By jeszcze bardziej ograniczyć produkcję plastiku na świecie, opracowaliśmy system selektywnej zbiórki bioodpadów. Jego podstawą są biodegradowalne kompostowalne worki na bioodpady. Worki BIO tworzymy są na bazie PLA (polilaktydu), surowca otrzymywanego z materiałów roślinnych odnawialnych oraz skrobi modyfikowanych. Ze względu na brak konieczności eliminowania folii ze strumienia odpadów, worki BIO najlepiej sprawdzą się w ramach selektywnej zbiórki odpadów biodegradowalnych, czyli odpadów zielonych (trawa, liście, gałęzie) oraz kuchennych.

Z kolei w przypadku folii ściółkujących dostępnych w linii Sipeko AGRO – ecovio® M, do produkcji wykorzystujemy specjalny surowiec, który posiada budowę zbliżoną do polimerów naturalnie występujących w przyrodzie. Dzięki temu mikroorganizmy rozkładają je na biomasę, wodę i dwutlenek węgla. Co to oznacza? Przede wszystkim brak mikropastików w glebie, brak odpadów, czystość i porządek.

Do idei greennowacji mogą przyłączyć się jednostki komunalne, gminy, firmy sprzątające, a nawet pojedyncze gospodarstwa domowe.