O nas

Dostarczamy przyjazne dla środowiska naturalnego wyroby foliowe i worki do selektywnej zbiórki śmieci i odpadów. To pro-ekologiczne produkty wykonane z materiałów recyklingowych oraz biosurowców. Wytrzymałe, wydajne i wygodne w użytkowaniu. Z ich pomocą możemy skutecznie odśmiecać planetę – selektywnie segregować te śmieci, które można zrecyklingować oraz odpowiedzialnie utylizować kłopotliwe odpady, które nie nadają się do przetworzenia i ponownego wykorzystania.

Stoimy na straży czystości planety i działamy zgodnie z promowaną przez Unię Europejską strategią zielonego ładu. Wspieramy ideę Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ), dlatego opracowaliśmy oparty na recyklingu Workowy System do Selektywnej Zbiórki Odpadów. 100% naszych produktów nadaje się do przetworzenia i ponownego wykorzystania lub ulega naturalnemu rozkładowi, a środowisko o nich zapomina.

Do produkcji wykorzystujemy greennowacyjne rozwiązania i technologie, stale je usprawniając, bo doskonale wiemy, że w walce o czystą planetę jest wiele do zrobienia! Warto zacząć od wyboru odpowiednich worków – do odśmiecania miast, gmin, szkół, szpitali, zakładów pracy, biur, domów i gospodarstw rolnych.

Posiadamy własny zakład produkcyjny w Polsce.

Posiadamy certyfikaty ISO 9001:2015,ISO 14001:2015 oraz inne.

Zobacz

Możliwość dedykowanej produkcji na indywidualne zamówienia

zobacz całą ofertę

Historia Sipeko

 • 2004

  Nasza firma została założona w 2004 roku na znanym z zieleni i czystości ekologicznej Podkarpaciu. Początkowo nasza działalność miała charakter handlowy – oferowane przez nas towary pochodziły od starannie wyselekcjonowanych dostawców.

 • 2004-2012

  W latach 2004-2012, w ramach doradztwa, pomagaliśmy dostawcom w odpowiedniej organizacji produkcji, przekazywaliśmy wiedzę na temat technologii oraz zaopatrywaliśmy naszych partnerów w surowce. Wówczas nasza polityka koncentrowała się na zlecaniu produkcji na zewnątrz przedsiębiorstwa, utrzymywaniu lojalności dostawców na zasadach wyłączności i sprzedaży wyrobów w cenach zbliżonych do cen producenta.

 • 2013

  Po latach zdobywania doświadczeń zdecydowaliśmy się na kolejny krok – w lipcu 2013 roku, w miejscowości Makowisko k. Jarosławia (woj. Podkarpackie), zakończyliśmy budowę własnego zakładu produkcyjnego, w którym wytwarzamy nasze greennowacyjne wyroby foliowe. Nasz nowoczesny park maszynowy składa się z hali produkcyjnej o powierzchni około 2400 m2, działki produkcyjnej (0,85 ha) oraz powierzchni magazynowej – około 1200 m2.

 • 2020

  Własny zakład produkcyjny, ciągle wdrażane innowacje i nowoczesne technologie, wydajna, a przede wszystkim ekologiczna produkcja wraz z potencjałem produkcyjnym (ponad 8 tysięcy ton worków foliowych wytworzonych w 2020 roku) są odpowiedzią na potrzebę ratowania naszego środowiska naturalnego i wdrażania greennowacyjnych, czyli nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie, a jednocześnie przyjaznych naturze rozwiązań z zakresu odśmiecania.

 • Dziś

  Dziś, jako firma o zasięgu międzynarodowym, posiadająca liczne certyfikaty i atesty, dysponująca najnowocześniejszymi technologiami, chcemy mieć wpływ na los naszej planety. Dostarczając odpowiednie narzędzia, chcemy zachęcać ludzi do dbania o swoje najbliższe otoczenie, o środowisko, w którym żyją i pracują oraz o planetę, którą pozostawią kolejnym pokoleniom.

Czysta planeta Ziemia

Niemal każdego dnia media donoszą o szybko postępujących zmianach klimatycznych i ich katastrofalnych skutkach dla życia na naszej planecie. Są one wywołane dużym zanieczyszczeniem środowiska. W ogromnej mierze odpowiadają za to śmieci i odpady. Jest ich coraz więcej, co oznacza, że zajmują coraz więcej przestrzeni naszej planety. A ludzkość słabo sobie radzi z ich bezpiecznym usuwaniem i utylizacją. To grozi globalną katastrofą ekologiczną.

Zdaliśmy sobie sprawę, że tylko wspólnym wysiłkiem możemy zapobiec katastrofie ekologicznej i chronić planetę przed zanieczyszczeniami. Że każdy człowiek musi coś zrobić dla planety. Może zacząć od właściwej segregacji śmieci i odpadów we własnym otoczeniu, by trafiły do recyklingu i zostały przetworzone do ponownego wykorzystania.

W imię wspólnej sprawy zaczęliśmy więc opracowywać pro-ekologiczne, przyjazne dla środowiska naturalnego narzędzia do segregacji oraz selektywnej zbiórki śmieci i odpadów. Do zielonej redukcji zanieczyszczeń. Folie i worki na śmieci i odpady z surowców i materiałów recyklingowych oraz kompostowalnch i biodegradowalnych. Pamiętamy przy tym, by zawsze były mocne, wytrzymałe, odporne na przebicia. Do ich opracowania i produkcji stosujemy greeninnowacyjne rozwiązania i technologie.

Tak dostarczamy greennowacyjne folie i worki do selektywnej zbiórki śmieci i odpadów – do odśmiecania planety. By selektywnie zebrane śmieci i odpady trafiły do recyklingu i zostały przetworzone do ponownego wykorzystania – do odzysku surowców z produktów odpadowych lub produkcji nowych towarów. W ten sposób dbamy o naszą planetę, nasze wspólne dobro, nasz wspólny dom.

To ważne, by śmieci i odpady trafiały do odpowiednich worków, dlatego wspieramy
pro-ekologiczne postawy i chętnie edukujemy w tym zakresie. Bo każdy może
przyczynić się do odmiany losu naszej planety i sprawić, by była mniej zanieczyszczona.

Poznaj ideę Selektywnej Zbiórki Odpadów

dowiedz się więcej